E-Ticaret sitesi nasıl yapılır online ticarete nasıl başlanır

E-Ticaret sitesi nasıl yapılır online ticarete nasıl başlanır

E-ticarete başlamak doğru zamanda doğru bilgilerin bir araya getirilmesiyle oluşur. Bir çok insan e-ticaret işine hızlı bir giriş yapar fakat bu işe girdiklerinde başlarına neler geleceğini kestiremeyebilirler.Bu girişimciler gerçekleri gördüğünde bu işin hiç de kolay olmadığını anlarlar.

E-ticarete hızlı giriş yapanlar:

1.Satacakları ürün için hiç bir fikirleri yoktur.

2.Başarısızlık düşüncesi,bu işe başlamadan onları bu işten soğutabilir.

3.Bu yolda nelerle karşılaşacaklarından habersizdirler.

Acaba sizden mi bahsediyoruz? Üzülmeyin,şimdi sizlere bu konuda yeni fikirler sunacağız.

1.Sitenizi yayınlamak için acele etmeyin,evet alan adınızı alabilirsiniz,sayfanıza YAKINDA HİZMETİNİZDEYİZ  gibi  ifadeler ekliyebilirsiniz.Unutmayın ki sitenizin şimdiden kaliteli bir içeriğe sahip olmalıdır ve ayrıca iyi bir seo (Arama motoru optimizasyonu) olmazsa olmazlardandır.

2.Müşterilerinize hitap edin

Bazı müşteriler ürünü almadan önce,dokunmak,koklamak,hissetmek isterler.E-ticarette henüz bu durum için bir çözüm yoktur fakat belkide insanları çekmek için yapacağınız en iyi şey,uygun fiyatlı ürünler satmak,ücretsiz kargo göndermek ve kolay ödeme seçenekleri sunmaktır.

3.Tüm siteyi test edin

Müşteri gibi düşünün ve tüm siteyi test edin,her şeyin yolunda olup olmadığına bir göz atın.Sitenizi yayınlamadan önce bu konuya özen gösterin.

4.Sosyal medyanın gücü

Soyal medyanın gücünü kullanın,gerçek müşterilere ulaşmak,sosyal medya üzerinden oldukca kolaydır.Kısaca sosyal medya işinizin kalbi olabilir.

5.Mobil uyumlu site yapın

Sitenizin mobil uyumlu olmasına özen gösterin,günümüzde milyonlarca kişi mobil cihazlar kullanarak internet üzerinden alış verişler yapmaktadır ve bu sayı oldukca yüksetir.

6.Seo (Arama motoru optimizasyonu)

Seo için özen gösterin,her geçen gün yüzlerce yeni e-ticaret sitesi çıkmaktadır,kalabalık da sizi görmeleri için,kaliteli seo çalışmaları yapmalısınız.İyi bir Seo uzmanı size bu konuda yardımcı olacaktır.

7.Kullancı bilgilerini saklayın

Sitenizi açmasanız bile,kullanıcı bilgilerini saklama,gelecekteki siteniz için yarar sağlayabilir,kullanıcılarınızı yeni ürünlerle ilgili haberdar etmek,satışlarınızı olumlu yönde etkileyecektir.

8.İçerik

Kaliteli çerik kullanmaya özen gösterin,sayfalarınızı güncellemek,onları yeni bilgilerle donatmak sitenizi taza tutacaktır.

 

15/12/2015