E ticarete başlangıç ve başarı

E ticarete başlangıç ve başarı

Belkide başarının formülünü bulabilmek için  bir çok siteyi ziyaret ettiniz. Başarıya ulaşabilmek, gizli kapaklı sırlarla dolu gizemli bir yol değildir. Sadece düşünmeniz gereken bir yoldur.

E ticarete başlangıç

1. Projenize Başlamadan önce beyin fırtınası yapın.

Eğer E ticarette veya online işinizde başarı sağlamak istiyorsanız,projenizin sonradan ortaya çıkacağını kabul etmelisiniz.

Bu önemli adım gekecekteki zamanınıza zaman katacaktır.

Online işinize başlarken,doğru adımları atabilmek için bir kalem alıp projeniz hakkındaki tüm detayları bir kenara yazmak yararlı olacaktır.
Kuracağınız işin ismini, projenizi oluşturmak için nekadar zamana ihtiyacınız olduğunu ve bu proje için neler gerektiğini yazmalısınız.Bunlar aklımıza gelen bir kaç basit yol haritası olabilir.

Örneğin:

İnternet üzerinden online ajans açmaya karar verelim:

İnsanlar, öğrenciler, gazeteciler, gazete, dergi, medya, radyo, evden çalışmak, freelance, kolay iş, uzman bul, hizmet ver, hizmet al

Bu yazdığınız kelimeler,size işinizle ilgili  fikirler verecektir ve doğru yol haritasını belirlemenize yardımcı olacaktır.İlk başta pek açık görünmesede,sonradan bu adımların önemini anlayacaksınız.

2.Açık hedef belirleyin

Projenizi tanımak,sizi başarıya getiren en önemli etken olacaktır.Hedefleriniz neler?Başarıya ulaşabilmek için neler yapmalısınız?Bunlar,projeniz hakkındaki tüm detayları belirlemenize yardımcı olacaktır.

Hayallerinizi kısıtlamayın fakat dünyada kalın!

E ticarette veya online işinizde en önemli etkenin para olmadığını bilin.Küçük bütceyle başlayabilirsiniz ve büyük kazançlar sağlayabilirsiniz.Projeniz,yatırımcıları etkileyebilirse,yatırımcılar sizi bulacaktır.

İyi için kötüyü kabullenin:

Gelecek için bir fikriniz yok,günümüzde her şey anlık değişebiliyor.Her dakika olmasada,küçük bir insan hatası,büyük bir şirketi batırabiliyor.Eğer işinizi seviyorsanız,o işe nelerin zarar verebileceğini aklınızın bir köşesinde tutmalısınız.Bu gelecekdeki düşmanları bilmenize yardımcı olacak ve gerekli değişiklikleri anında yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Örneğin:Bir websiteniz var,işler iyi gidiyor fakat sitenize virüs bulaşacağını ve insanların sitenize ulaşamıyacağını hesaba katın ve tekrar düşünün!Tabiki böyle bir durumu hesaba katıp,sitenizi günlük vey a haftalık backup almak en iyi alternatif olacaktır.

İki rolünüz olsun:

E ticarette veya online işinizde hem alıcı hemde satıcı gibi düşünün!Alıcı,satıcıdan neler ister veya satıcı alıcıdan?

Google merhaba deyin!

Eğer E ticarette veya online iş yapmayı düşünüyorsanız,belkide google sizin en iyi arkadaşınız olmalıdır.Sitenizin üst sıralarda yer alması için planlar yapın,aynı içerikli siteler ile iletişime geçin,sadece anahtar kelimeye odaklanmayın freelance uzmanlara ulaşın,siteniz için backlink satın alın,iyi bir freelance uzman’dan reklam stratejileri için yardım alın.

Google haritalarında yer alın:

Google şöyle der:İş adresinizi google haritalarına eklemek,site rank değerine katkı sağlar.Adresinizi göstermek,insanlara güven verir ve buda işinizi olumlu yönde etkiler.

Her şeyi araştırın:

Google da E ticarette veya online iş ile ilgili tüm detayları araştırın,google yazın,sorular sorun ve farklı fikirlere ulaşın.

Projeniz sosyal olsun:

Soyal ağın,online işler üzerinde etkisi oldukca büyüktür.İnsanlar projenizi çevresiyle paylaşmak isteyecektir.Youtube,facebook,twitter’ın gücünü kullanın.

Tanıtım videoları hazırlatın

İşinizle ilgili iyi bir tanıtım videosu hazırlattırın ve youtube gibi video hizmeti veren sitere yükleyin.

Karşılaştırma yapmayın:

Bir çok şirket şans eseri ün yapmış olabilir.Siz tersini düşünün,evet bu şirketlerin çoğu önceleri sadece küçük birer şirketti.Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmayın ve şansın size geleceğini düşünmeyin,sadece çalışın ve çalışın!

Son söz:

Online işinize başlamak ve başarılı olmak için her detayı düşünmelisiniz.Başarıya ulaşmak.için,tüm doğacak problemleri hesaba katmalısınız.Eğer doğru adımları doğru zamanda atarsanız,başarı sizi bulacaktır.

15/12/2015