Freelance Çalışma Sistemi

Freelance Çalışma Sistemi Nedir

Freelance: Bağımsız  çalışan anlamında kullanılır.Belirli bir ücret ve süre karşılığı,istediğiniz hizmeti size online olarak sunan kişilerdir.

İşveren: Hizmet satın alan yada  istediği hizmeti veya projeyi teklife açan kişiler.

Uzman: Freelance siteler üzerinden,web tasarım, logo tasarım, baner tasarım, seo, reklam, yazı, çeviri  gibi alanlarda hizmetler veren kişilerdir.

Hizmet: Uzmanlar tarafından freelance siteler üzerinde satılan hizmetler.

Proje ve hizmet talebi:İşveren tarafın’dan freelance siteler üzrinde talep edilen hizmetler veya projeler’dir.

Freelance siteler nasıl çalışır:

İşveren yaptırmak istediği işi yada projeyi siteye gönderir ilgili proje yönetici onayından sonra, sitede yayınlanır,proje uzmanları, projeye teklifler verir bu süre zarfında,işveren’nin yapması gereken,bütçesine uygun en iyi teklifi ve uzmanı seçmektir. Eğer hizmet satın alacak ise,uzman ile iletişim kurup,site üzerinden hazır hizmet ilanılarına ulaşmaları mümkündür.

Teklif seçiminden sonra proje başlar. İşveren tarafından site havuz hesabına aktarılan proje ücreti,havuz hesabında tutulur. Uzman, projeyi başarılı bir şekilde teslim ettiğinde, İşveren ödemeyi onaylar ve ardından ücret  uzman hesabına aktarılır ve son olarak üyeler verilen hizmet ile ilgili birbirlerine geribildirimlerde bulunurlar.

Freelance sitelerinden ne tarz hizmetler alınır?

Web tasarım, logo tasarım, baner tasarım, kart vizit tasarım,seo, reklam, yazı, çeviri, wordpress, makale yazarlığı ve e-ticaret,video animasyon,seslendirme gibi bir çok alanda hizmet almanız mümkündür

Kategoriler için tıklayın…!

Freelance sitelerde başarılı olmak:

1.Eğer uzman olarak çalışıyorsanız müşterinize verdiğiniz sözü tutmalısınız, teslimat günü yapılan projenin istenilen proje ile uyuşması gibi bir çok detayı göz ardı etmemelisiniz. Başarılı bir uzman müşterilerini memnun etmeyi bilen kişidir.Uzmanların her proje için aldığı yorumlar ve geribildirimler yeni müşterilere rehber olacaktır.

2.İşverenler de çalıştırdığı uzmanlara dürüst olmak zorundadır,istenilen hizmetin projenin dışına çıkılmamalıdır. Proje dışına çıkılıp farklı taleplerde bulunulmamalıdır.

 

 

15/12/2015