Internet üzerinden para kazanmak

Internet üzerinden para kazanmak

Günümüzde bu başlığı çok görüyoruz peki  nasıl kazanırız?

Bir çok yerde bu başlığı okuduktan sonra,para kazanmanın pek de kolay olmadığını görürüz. Belkide İnternetten para kazanmanın en iyi yolu,yeteneklerinizi sergilemek olabilir.

Örneğin: webmaster,grafiker yada çevirmensiniz bu durumda sizin için extra kazanç sağlamak daha kolay olabilir.İnternet üzerinde yeteneklerinizi sergileyeceğiniz birçok site mevuttur.Bu tarz siteler üzerinde hem local hemde global anlamda ilanlar verip, kendinize yeni müşteriler oluşturabilirsiniz.

Örneğin web tasarım yapıyorsunuz fakat müşteri bulmakta zorlanıyorsunuz! Freelance siteler üzerinden çalışıp kendinize yeni müşteri kitleleri oluşturmak biraz zaman alsada, oldukca kolaydır. Sizin için önemli olan nokta,girmiş olduğunuz hizmet ilanını çok iyi bir şekilde açıklamanızdır. Neler yapabilirsiniz, şartlarınız neler ve işi kaç günde teslim edebilirsiniz gibi açıklamalar, sizlere daha çok müşteri potansiyeli sağlayacaktır.Bunun için web verdiğiniz ilanları çok ayrıntılı bir şekilde yazmanız gerekir.

İlk işinizi aldınız şimdi ne yapacaksınız?

Yapacağınız ilk iş en kısa zamanda proje başlamaktır. Önemli olan diğer bir detay ise projeyi gününde teslim etmektir.Bu size iyi bir avantaj sağlar,verilen söz müşteriler için çok büyük önem taşır.

İşinizi başarılı bir şekilde teslim ettiniz ve müşteri memnun oldu. Müşteri memnuniyeti,sizelere pozitif yönde referanslar sağlar,bu referanslar hesabınıza yansır.Unutmayın ki heryerde olduğu gibi, sanal alemde de müşteri memnuniyeti her şeyin başında gelir.

Diğer bir ayrıntı ise müşterinin memnun olmama durumudur! Bu durumda ne yapılabilir? Müşterinin iki seçeneği vardır? ya projeyi iptal eder yada revizyon için tekrar projeyi size devreder,siz de projeyi tekrar elden geçirirsiniz ve tekrar projeyi müşteriye sunarsınız. Müşteri tekrar memnun olmazsa proje iptali söz konusu olabilir.Bu durumda proje karşılıklı iptal edilebilir.

15/12/2015